מה זה דיור מוגן ומי זקוק לשירותיו?

מהו דיור מוגן?

בדיור מוגן הדיירים נהנים מכמה שיותר עצמאות, תוך ידיעה כי שירותי טיפול ותמיכה אישיים זמינים אם הם זקוקים להם. קהילות דיור מוגן נועדו לספק לתושבים סיוע בסיסי בפעולות יומיומיות כגון רחצה, טיפוח, הלבשה ועוד. במקומות מסוימים מאפשר הדיור המוגן גם סיוע בתרופות או תזכורות לנטילת התרופות.


רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

  פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


  שירותי הסיוע נעים בין הקצאת מקום מגורים לאדם מבוגר, ברמה אחרת של טיפול. הסביבה הפיזית של הדיור המוגן נתפסת לעיתים קרובות כמושכת יותר לבני גיל הזהב ובני משפחותיהם. מרכזים אלו מציעים אווירה ביתית יותר עם סגנונות דיור הכוללים בדרך כלל מודלים של חדר שינה, חדר אירוח, מקלחת ומטבחון הכולל בדרך כלל מקרר קטן ומיקרוגל.

  סוגי פעילויות בדיור מוגן

  בתי הדיור המוגן מציעות לדיירים ארוחות מלאות שלוש פעמים ביום, סיוע בניהול משק הבית ושירותי כביסה. בהתאם לבית הדיור המוגן, יתכן שתתאפשר לדיירים גישה לחדר כושר, בריכת שחייה, סלון יופי, סניף דואר ושירותי תחבורה. מרכזים מסוימים מתכננים אף אירועים, פעילויות וטיולים בהם יכולים הדיירים להשתתף, החל מפעילויות בידור קטנות, ועד לקונצרטים והרצאות.

  מרכזי הדיור המוגן נעים בין מרכזים קטנים למבנים גדולים מאוד. היבט חשוב נוסף הוא כי רוב הקהילות מכירות בכך שהיכולת לשמור על חיות מחמד חשובה ביותר לדייר, ולכן מרכזים רבים מאפשרים לקשיש להביא עימו חיית מחמד, כל עוד הוא יכול לטפל בו בעצמו.

  מי זקוק לשירותי דיור מוגן?

  דיירים בבתי דיור מוגן הם בדרך כלל בני גיל הזהב החווים ירידה קלה בבריאות באופן כלשהו, וזקוקים לסיוע בביצוע פעולה אחת או יותר של חיי היומיום. קשישים אלו מבקשים לחיות בסביבה חברתית במקום שבו הטיפול נגיש בקלות בכל פעם בה אולי יזדקקו לו. סטטיסטית, יותר נשים באמצע שנות השמונים שלהן, הן דיירות הנפוצות יותר בקהילת דיור מוגן.

  רבים ממרכזי הדיור המוגן ערוכים לאפשרות טיפול כאשר הוא נדרש, כך שהדייר יוכל להישאר בקהילה ככל שעולה רמת הטיפול לה הוא זקוק.

  ילדים להורים מתבגרים נאבקות מידי יום בצורך לקבל החלטות לגבי מצב החיים הטוב ביותר עבור הוריהם. רוב בני גיל הזהב, אם הייתה ניתנת להם הבחירה, היו בוחרים להישאר בביתם למשך זמן רב ככל הניתן, ורוב המשפחות מכבדות בחירה זו.

  עם זאת, היכולת להישאר בבית היא סובייקטיבית ומשתנה בכל מצב. בני משפחה רבים ניצבים בפני מצב בו התרחש אירוע אשר בעקבותיו מגיעה הידיעה כי החיים בבית כבר אינם אופציה, אך אחרים מוחלטים במחויבותם לשמור על יקירם בבית, ללא קשר לנסיבות.

  על כן, קיימות אפשרויות רבות עליהן ניתן לחשוב, ואנשים לא נותנים עליהם מספיק את הדעת כמו האם הוא אוכל היטב? האם תזונתו בריאה? האם הוא נהנה מקבלת שירותים תומכים השומרים על ביטחונו באופן קבוע? על כך יש לשקול שירותי דיור מוגן.

  חיפוש דיור מוגן למבוגרים על- פי אזורים

  תגובות

 • עדיין אין תגובות.
 • הוספת תגובה

  רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

   פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם