מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן?

מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן?

כאשר מגיע הרגע לעבור לדיור מוגן / בית אבות ישנו בלבול של בני גיל הזהב ומשפחותיהם בקבלת ההחלטה לגבי המקום הטוב יותר לחיות בו. ואכן, אין לטעות. הם שונים ביותר. בין שתי האפשרויות קיימים הבדלים, כמו גם היבטים משותפים. לעיתים, מציעה מסגרת אחת את שניהם: דיור מוגן ומחלקת סיעוד ביתי. זה נקרא רצף טיפול בגיל פרישה.


רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

  פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


  רצף הטיפול הוא מערכת משולבת של טיפול העוקב אחר הדייר לאורך זמן באמצעות מגוון כוללני של שירותי בריאות. המודל מעודד הענקת שירותי טיפול בריאות אופטימלי לדיירים. מרכזים מסוימים מציעים רצף של טיפול הכולל שירותי בית אבות ובתי דיור מוגן.

  בנוסף, בית אבות הוא המונח בו נעשה השימוש הנפוץ ביותר למגורי בני גיל הזהב, המציע שירותי בריאות בתוך דיור מוגן, והוא נחשב לסוג חדש יותר של הצעות טיפול למבוגרים, החותרים לקבלת מעט פחות טיפול ויותר עצמאות.

  מהו בית אבות?

  ההבדל העיקרי בין מרכזי דיור מוגן ובתי אבות הוא רמת הטיפול לה זוכה הדייר, והחופש הניתן לו. בבתי אבות, הדיירים נמצאים תחת השגחה רפואית מתמדת, זקוקים לסיוע בחיי היומיום ואינם מסוגלים לחיות יותר באופן עצמאי בכלל.

  דיירי בית האבות הם יותר כמו חולים ואינם יכולים לצאת מהמקום בכוחות עמם, בעיקר בגלל שהם סובלים ממצב פיזי רפואי או נפשי, או חסרי אונים. בעוד שחלק מהדיירים בדיור מוגן עשויים להזדקק לשירותים עם צריכת התרופות, רחצה ומשימות אחרות, הם מסוגלים להתמודד עם מרבית הפעילויות היומיומיות בכוחות עצמם.

  במרכזי דיור מוגן הדיירים עשויים עדיין לנהוג, לבשל ארוחות משלהם, ולצאת ולבוא בחופשיות. קימת אבטחה של השגחה רפואית ואינטראקציה חברתית עם הדיירים האחרים. תושבי בית האבות בדרך כלל אינם עצמאים, ולעיתים גם המגעים החברתיים שלהם מוגבלים בשל מצבם הבריאותי.

  בתי אבות מספקים לבני גיל הזהב אפשרויות מגורים על פי צרכים ברמות שונות של פיקוח רפואי ידועים מזה שנים רבות, ואילו מגורי דיור מוגן הפכו לפופולריים יותר בעשורים האחרונים בלבד.

  מרכזי דיור מוגן

  בני גיל הזהב בוחרים באופציית הדיור המוגן כשהם עצמאים ומעוניינים בשירותי הגנה, טיפול ותמיכה אישים במידת הצורך. שירותי תמיכה אלו כוללים סיוע בביצוע פעולות יומיומיות כגון רחצה, טיפוח, הלבשה ועשיית צרכים. חלק מהמקומות מציעים גם שירותי קבלת תרופות או תזכורות לנטילת התרופות.

  מרכז הדיור המוגן מורכב מדירות עצמאיות קטנות או גדולות, המכילות חדר שינה אחד או שניים, סלון, מטבחון וחדר רחצה. הסביבה מושכת היות והדייר יכול להרגיש כמו בבית. מסגרת הדיור המוגן בדרך כלל אינה מציעה שירותים רפואיים מורכבים.

  בתי אבות מספקים שירותים מורכבים

  טיפול מיומן – זהו טיפול למטופלים הזקוקים לטיפול מיוחד. דיירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים, עם צרכים רפואיים ושירותים מורכבים הניתנים על ידי אחיות מוסמכות. טיפול רפואי או שירותים מורכבים כרוכים בשירותי הנשמה, טיפול בפצעים חמורים ומחלות מורכבות.

  סיעוד מיומן וגמילה מטיפול – טיפול זה הוא תחת פיקוח רופא מורשה וניתן על בסיס יומי, או על ידי אחות מוסמכת. שירות זה הוא בדרך כלל חלק מתהליך שיקום כמו סיוע לטווח הארוך למחלות כרוניות או לאחר ניתוחים. שירותים או מיומנים בטיפול בפצעים, מתן זריקות, מתן עירויים תוך ורידיים, והאכלה.

  טיפול ביניים – רוב התושבים ברמה זו חווים מחלה פיזית או רגשית לטווח הארוך. הם יציבים, אך זקוקים לאחות מוסמכת שתפקח עליהם. דוגמאות לטיפול ביניים הן פיזיותרפיה, טיפול תרופתי והשגחה רפואית.

  אינו חל על מצב רפואי וניתן על ידי אנשים שאינם רופאים. טיפול זה מעניק סיוע בהאכלה, רחצה והלבשה.

  דיור מוגן מספק שירותים רפואיים מורכבים פחות

  לעומת השירותים אותם ניתן לקבל בבית אבות, שירותי הדיור המוגן כוללים:

  • גישה לשירותי בריאות ושירותי רפואה מותאמים אישית לצרכים ספציפיים.
  • סיוע באכילה, רחצה, הלבשה, עשיית צרכים והליכה, על פי הצורך.
  • מערכות שיחת חירום מסביב לשעון עבור כל דייר.
  • שלוש ארוחות ביום המוגשות בחדר אוכל, ניהול משק בית ושירותי כביסה.
  • שירותי תחבורה במידת הצורך.
  • תכניות פעילות גופנית ואיכות חיים.
  • צוות זמין שיכול לענות על הצרכים.
  • שירותי בית מרקחת, מספרה וקוסמטיקאית, או טיפול פיזי.

  חיפוש דיור מוגן למבוגרים על- פי אזורים

  תגובות

 • עדיין אין תגובות.
 • הוספת תגובה

  רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

   פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם