חשיבות תקופת ניסיון בדיור מוגן

תקופת ניסיון בדיור מוגן

ההחלטה על מעבר לדיור מוגן הינה החלטה קשה ומורכבת ומלווה בחששות כבדים. יש בכך יותר מאשר מעבר לבית חדש. חשוב להיערך באופן נאות, יש לבדוק אילו שירותים מוצעים בסוגים השונים של דיור מוגן. מומלץ לשוחח עם דיירים וותיקים, לבדוק סוגים שונים של יחידות דיור, וכמובן להבין את מסלולי התשלומים והעלויות.


רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

  פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


  לא פשוט לקבל החלטה לעבור לדיור מוגן בגיל המבוגר. דבר נוסף שעליכם להתייחס ברצינות רבה זה תקופת הניסיון, חשוב לבדוק אם בחוזה קיים סעיף כזה, ואם לא אז לדרוש אותו שבמקרה והדייר חדש ירצה לעזוב לאחר תקופת ניסיון קצרה הוא יוכל לעשות זאת.

  תקופת ניסיון ותקופת הסתגלות

  תקופת הניסיון מטרתה לבדוק אם הדייר החדש מצליח להתאקלם ולהרגיש בנוח, כיוון שבדרך כלל חולף זמן מסוים עד שמרגישים בבית ובנוח בסביבת מגורים חדשה. בדיור מוגן ניתן לבצע ביטול שכן דיור מוגן הוא שילוב של רכישת נכס ושכירות, ביטול יהיה אפשרי בתנאי הודעה מוקדמת. הדייר לא בעל הדירה אך הציפייה היא למערכת יחסים ארוכת טווח. תקופת הניסיון משרתת גם את ההנהלה ולא רק את הדייר. בתקופה זו ההנהלה והדייר מכירים אחד את השני , בתקופה זו מגלים איך נראים המגורים במקום, אילו שירותים מקבלים, ואיך נראה שגרת היום של הדיירים, בתקופה זו ניתן לסיים את הסכם ההתקשרות בתנאים מקלים.

  לא אהבתם ? אפשר לעזוב

  בדרך כלל במידה ובמהלך תקופת ההסתגלות מעוניין הדייר לעזוב, עליו להודיע בכתב. ההודעה צריכה להינתן שבועיים מראש לפחות. הדרישה למינימום שבועיים נובעת מכך שהיא נועדה לאפשר היערכות מוקדמת להנהלה ואולי לגרום לדייר כן להישאר אם חוסר השביעות שלו ניתן לטיפול. גם במקרים שבהם הנהלת המקום מבקשת על סיום ההתקשרות, גם עליו חלה החובה להודיע מראש ובכתב שבועיים לפחות.

  מה קורה שנגמרת תקופת הניסיון? האם לא ניתן לעזוב?

  במידה ונגמרה תקופת ההתקשרות והדייר מעוניין לעזוב, ההנהלה לא יכולה להשאיר אותו בכוח, אך קיימת לו חובה של הודעה מוקדמת בכתב של פחות שלושה חודשים טרם העזיבה. חשוב להדגיש שעל פי החוק תקופת הניסיון המינימלית עומדת על שלושה חודשים, לכן הנהלת הדיור המוגן רשאית לקבוע פרק זמן ממושך יותר, המגבלה היא עד שנה. מעבר לעבודה שניתן לעזוב בהתראה מוקדמת את הדיור המוגן , יש לניסיון גם היבט כספי, עלות השהייה והמחיר עבור השירותים השונים יכולים להיות גבוהים יותר בתקופה הראשונה במידה והדייר מנצל את זכותו לעזוב.

  לסיכום,

  סעיף תקופת הניסיון בדיור מוגן היא חשובה מאוד לדייר החדש. לכן חשוב להיערך לכך בהתאם.

  חיפוש דיור מוגן למבוגרים על- פי אזורים

  תגובות

 • עדיין אין תגובות.
 • הוספת תגובה

  רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

   פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם