השלכות נגיף הקורונה על הדיור המוגן

השלכות נגיף הקורונה על הדיור המוגן

בשל התפשטות נגיף הקורונה והסכנה הגבוה שהוא מציב את אוכלוסיית הגיל השלישי, משרד הבריאות הורה שלא לבקר את דיירי בתי האבות והדיור הממוגן.


רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

  פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


  בנוסף, המתנדבים התבקשו לא להגיע למועדוניות. במידה והמצב יימשך זמן רב אוכלוסיית בני גיל הזהב תיפגע יותר מכולם. גם מנגיף הקורונה עצמו מכיוון ששיעור הנדבקים בקרב אוכלוסיה זו הוא הגבוה ביותר. כמו כן, ייפגעו הקשישים משום שירגישו בדידות רבה.

  הימנעות מהכנסת אורחים – פגיעה בקשישים

  הפגיעה בקשישים עקב ההוראה של משרד הבריאות היא קשה ביותר והם נפגעים פעמיים. הימנעות מהכנסת אורחים גורם לקשישים לסבול יותר מבדידות שכן האוכלוסייה הזו סובלת יותר מאוכלוסיות אחרות מבדידות. לא מעט מהם נזקקים למועדוניות, חיי חברה וחוגים.

  בנוסף הם האוכלוסייה שהפגיעות שלה מנגיף הקורונה הוא הגבוה ביותר. ברחבי העולם המספרים של חולי הקורונה ממשיכים לעלות, ואחוז הנפטרים בקרב האוכלוסייה המבוגרת הוא הגבוה ביותר. לכן משרד הבריאות לא לוקח סיכונים והורה על סגירת השערים בבתי אבות ובדיור המוגן.

  בנוסף למשפחות שלא יכולות לארח חברה לקשישים גם המתנדבים לא יכולים להגיע. דווקא רגע לפני גל ההתנדבויות הגדול של תקופת הפסח, כאשר המוני מתנדבים מקדישים זמן לביקור קשישים, המתנדבים מבטלים את הגעתם. בין אם מפני שהם נדרשים לבידוד, או בשל הפחד להדביק את הקשישים. כמו כן, ישנן עמותות שביטלו את מהלת ההתנדבות.

  התמודדות עם נגיף הקורונה ברחבי העולם

  כאמור, ברחבי העולם ממשיכים למנות את מספרם העולה של חולי הקורונה והסוף לא נראה באופק. כתוצאה מכך, הרגישות החברתית כלפי אוכלוסיית הזקנים נפגעת. עמותות המסייעות לקשישים מספרות כי המצב כעת הופך קשה מיום ליום. לצד העסקים והכלכלה הנמצאים במרכז תשומת הלב – המחיר החברתי נותר סמוי מן העין, ואותו משלמים האנשים הזקוקים לרשת חברתית איתנה. בעיקר זקנים וערירים הזוכים לתשומת לב גדולה כשחג הפסח בפתח.

  המדינה בה מספר הנדבקים הגבוה ביותר עד כה היא סין, ובעולם מסתכלים ובוחנים את דרך ההתמודדות שלהם בנגיף, ואומרים שהמאבק בנגיף היה אפשרי רק בזכות הגבלות חברתיות. בסין אסרו על מפגשים חברתיים, סגרו עסקים ואסרו על כל סוגי האירועים. בנוגע לאוכלוסיות מבוגרות בסין, לא הקלו עליהם. גם למי שאין עזרה משפחתית והוא בודד, נשלח לבידוד בבית.

  בדידות ומצוקה

  על-פי מנהל ארגון הל"ב המאגד את העמותות לזקן בישראל, חלק גדול ממרכזי היום נמצאים כעת נטושים ונמצאים במצוקה כלכלית. הזקנים פוחדים ונמענים מלהגיע בגלל הסיכון הגבוה, והם לא מקבלים תקציב למרות שעל-פי ההנחיות הם צריכים לעבוד כרגיל. ביטוח לאומי הודיע להם שיתמכו בהם כלכלית וישלמו על ימי היעדרות אך עד עכשיו הם הקשישים לא קיבלו כסף מהם.

  לסיכום,

  ההשלכות של מגפת הקורונה על המבוגרים עצומה. כמעט רוב מועדוניות הקשישים ביקשו לבטל את קבלת המזון. בנוסף לכך הבדידות מביאה את הקשישים לדיכאון שמביא איתו מחלות, והמחלות יכולות לגרום למוות.  רכזי היום עושים מאמצים כדי לעודד את הזקנים להגיע אליהם ולמנוע מצב שבו הם יחושו בודדים. התקשרות הבין-אישית עם אנשים מבוגרים היא קריטית, ודאי בתקופה כזו. לכן, כדי להתמודד עם המצב הזה בני המשפחה צריכים להתקשר יותר ולהתעניין, בעיקר כשאין יכולת לבקר, ולשאול כל הזמן איך אפשר לסייע. הקשר הזה הוא מעין סיוע רגשי שנותן לקשישים להרגיש שהם חלק מכולם ושלא זנחו אותם בצד.

  חיפוש דיור מוגן למבוגרים על- פי אזורים

  תגובות

 • עדיין אין תגובות.
 • הוספת תגובה

  רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

   פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם