איך לבחור דיור מוגן דרך הפן התכנוני?

טיפים איך לבחור דיור מוגן דרך הפן התכנוני

בראש ובראשונה זה ברור לכל שההחלטה לעבור לדיור מוגן אינו פשוט וקל, מהרבה אלמנטים וכמובן שהגדולה ביותר הינה שגרת החיים הארוכה והעמוסה אליה התרגלנו וחווינו כל חיינו, הזיכרונות, החברים, החנויות השכונתיות או אפילו ציוד ודברים בבית ששמרנו וטיפחנו כל חיינו. המעבר לדיור מוגן גורמת לתפנית משמעותית בחיינו ומגיע סוג חדש של הוויה וחוויה.


רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

  פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם


  לכך נוספים דילמות חדשות שלא היינו רגילים אליהם בעבר שגורמות אצלנו למספר שאלות
  איך מתחילים למצוא בית דיור מוגן שמתאים לי? מה השיקולים שלי? לאיזה דירה נעבור? ומה גודלה?
  במאמר הבא ליקטנו עבורכם איך לבחור בית דיור מוגן נכון לפי פרמטרים של תכנון ועיצוב נכון.

  תכנון הדירה

  1. התאמת ציפיות: חשוב לזכור שכמעט כל הדירות בדיור המוגן, הם לא מה שהתרגלתם עליו בביתכם הפרטי והדירות בדיור מוגן קטנות בהרבה.
  2. בחירת הדירה על פי מסגרת והגבלה תקציבית, לפי כך תוכלו לשפר את תנאי הדירה כמו מיקום טוב יותר, דירה עם מרפסת או גינה קרובה, לעומת זאת את כיווני האוויר בדירה יש לבחור עפ"י העדפה אישית.
  3. לאנשים בעלי מוגבלויות קשות או אנשים בודדים, אנו ממליצים לבחור להתגורר במבנה הראשי ולא במבנים פנימיים יותר על מנת להקל את הדרך לדירה.
  4. לאנשים המעוניינים במרפסת בדירתם ועומדים בזה מבחינת תקציבית, מומלץ לבחור דירה שהנוף פתוח אל שטח רב, ולא נוף אל מבנים צמודים עלולים לגרום לחוסר אוויר לחץ או עומס. אל תשכחו שהמפרסת היא חלק נרחב מהאירוח בביתכם לכן השתדלו למצוא מקום המקורה מפני שמש חזקה או גשמים. ולאנשים המעוניינים לכבס את הבגדים בעצמם גם מקום לאחסון מכונת הכביסה והבגדים.
  5. בדיקת מקום האחסון בדירה – חשוב לוודא שבדירה נמצא מספיק ארונות ומקומות לאחסן את כל החפצים שלכם והדברים שהנכם מעוניינים שיהיו ברשותכם במהלך השהות, בדיקת אופציה להוספת מחסן לדירה יכולה להיות אפשרות מצוינת!
  6. בדיקת מצב חדרים נוספים – יכול להיות שבעתיד תצטרכו להכניס מטפל לדירתכם ולכן חשוב לבדוק שהמקום טוב ומתאים גם לשימוש של עוד בן אדם אחד או שתיים.
  7. נגישות בדלתות הדירה – חשוב לבדוק שדלת הדירה מאפשרת מעבר גם עם כיסא גלגלים ושרוחבו לא פחות מ90 ס"מ, בנוסף חשוב לוודא ששאר דלתות הבית נפתחו דו כיוונית למקרה שהדייר יצטרך סיוע בשעת מצוקה.
  8. לרוב בדיור המוגן המטבח קטן מהמטבח בדירות בהם חייתם כל החיים, לכן חשוב לוודא שיש אפשרות להכניס מקרר גדול לדירה ולמצוא עד כמה שניתן פתרונות אחסון, ולוודא שיש אוורור מתאים במטבח למניעת ריחות בדירה ובמסדרונות.

  תכנון השטחיים הציבוריים והתנאים מסביב בדיור המוגן

  1. במעבר למגורים בכפרים או מושבים שונים שגודלם עצום – חשוב מאוד לשקול את מיקום הדירה לפי המרחק מהמבנה הציבורים, זכרו שבגיל זה הקושי בהליכה מרובה גודלת עם השנים והדבר עלול להוות בעיה, בנוסף חשוב לבדוק שקיים במעברים אלה מקומות המקורים מתנאי מזג האוויר השונים (חום, שמש, גשמים).
  2. דבר שיכול לעזור מאוד זה לערוך בדיקה של קרבת הבית הדיור המוגן למקומות מסחריים כגון: מתנסים, בתי קשיש, קניונים וקופות חולים. דבר אשר יכולים להקל מאוד על המעבר.
  3. דבר נוסף שמומלץ לבדוק הוא קרבת בית הדיור המוגן לילדים והנכדים על מנת שהביקורים לא יהוו קושי רב ויוכלו לבקר לעיתים קרובות.
  4. בדיקת הגינות והמשטחים באזור הדירה – יש מקומות מוצלים הנוחים ומתאימים לישיבה גם במהלך צהריי היום, האם הגינות מטופחות, האם יש מתקני ספורט פעילים או משחקים לנכדים הבאים לביקור.
  5. בדיקה שבית הדיור המוגן מוגדר מוגן על ידי חברת אבטחה במשך כל שעות היממה – למען ביטחונכם!.

  לסיכום,

  הדבר החשוב ביותר שאנו ממליצים לכם רגע לפני ההחלטה הזאת והמעבר שמשנה את ההרגלים שלכם, הוא לשכור את הדירה לפני לתקופה קצרה. לעבור למקום כדי להתנסות, לחוות ולהרגיש וכך בעצם להתנסות במעבר הדרגתי שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה והמושכלת ביותר, בהצלחה!

  חיפוש דיור מוגן למבוגרים על- פי אזורים

  תגובות

 • עדיין אין תגובות.
 • הוספת תגובה

  רוצים עזרה בבחירת דיור מוגן? השאירו פרטים ונעזור לכם!

   פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם